دلمشغولی های غیر کاری یک طراح وب ایرانی!


سفارش طراحی سایت: 09121465738

پرینت
بازدید: ٨۵١٩

اجاکسر

اجاکسر - فاصله دقیق اجاکسر از تهران 218 کیلومتر می باشد که از جاده هراز 3/5 و از جاده فیروزکوه 4 ساعت راه می باشد.

موقعیت مکانی اجاکسر
فاصله دقیق اجاکسر از تهران 218 کیلومتر می باشد که از جاده هراز 3/5 و از جاده فیروزکوه 4 ساعت راه می باشد. در شرق اجاکسر بابلسر و در غرب آن فریدونکنار واقع شده است. درشمال غرب اجاکسردریا کنار و در غرب اجاکسر شهرک های خزرکنار و خزرشهر واقع شده است.

فاصله اجاکسر تا دریا
فاصله اجاکسر به دریا یک کیلومتر است اما به دلیل نبود جاده مناسب باید از طریق بابلسر به دریا رسید. که با یک وسیله نقلیه سواری 5 کیلومتر راه معادل 10 دقیقه رانندگی نیاز است. مسیر در تصویر زیر مشخص شده است:

201766ojaksar.gif


رشد اقتصادی اجاکسر
نزدیکی اجاکسر به چندین شهر بزرگ توریستی و دریا موقعیت مناسبی برای رشد اقتصادی اجاکسر فراهم کرده است. یکی از مزایای اجاره یا خرید ویلا در اجاکسر قیمت بمراتب پایینتر از مناطق همجوار مانند بابلسر و دریا کنار می باشد. به همین دلیل بتازگی مورد توجه سرمایه گذاران زیادی واقع شده است و افراد غیر بومی به خرید ویلا و زمین در این منطقه مشغول شده اند.

ساخت هتل 5 ستاره در اجاکسر
هتل 5 ستاره ارغوان شمال دراجاکسر و در 19 طبقه و 56 هزار متر مربع در حال ساخت است. هتل ارغوان شمال دارای امکاناتی از جمله استخر سرپوشیده، زمین سوارکاری خواهد شد که بعد از ساخت تعداد هتل های 5 ستاره کشور به 18 عدد می رسد.

841196ojaksar2.gif

مناطق تجاری و تفریحی نزدیک به اجاکسر
دریا یا همان پارکینگ های ساحلی (10 دقیقه رانندگی)
بزرگترین کارتینگ کشور (15 دقیقه رانندگی)
زمین پینت بال (2 دقیق رانندگی)
فضای سیاحتی کنار رودخانه بابلرود (15 دقیقه رانندگی)
مرداب بزرگ اجاکسر (10 دقیقه رانندگی)

امکانات زیربنایی اجاکسر
اجاکسر دارای امکانات زیربنایی مناسب از جمله آب، برق، گاز، تلفن می باشد. پوشش شبکه های تلفن همراه مانند ایرانسل و همراه اول به طور کامل در این منطقه پشتیبانی می شود.
اینترنت وایمکس در اکثر نقاط اجاکسر قابل دریافت می باشد و ADSL نیز از مخابرات بابلسر قابل دریافت است.

نقاط ضعف اجاکسر
از جمله نقاط ضعف اجاکسر فشار آب ضعیف (نیازمند پمپ و منبع آب) و فشار برق ضعیف در برخی روزهای توریستی و شلوغ سال می باشد که البته شامل حال اکثر نقاط توریستی شمال کشور می شود. نبود راه آسفالت در کوچه های فرعی، عدم پلاک گذاری خیابان های فرعی و نبود بانک وعابربانک و مرکز خرید دائمی (پاساژ) از دیگر نقاط ضعف اجاکسر می باشد.

1 دیدگاه

92/03/03 جمعه 12:56
[1] نامشخص:

دستت درد نکنه خیلی خوب بود واسه تحقیقم خیلی بدردم خورد

SecImgSes